Mamak Dişçi
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Etiketler
  • #DİŞCİ
  • #Mamak Diş Hekimi
Mamak Dişçi

Mamak Dişçi

Mamak Dişçi kliniğimizde hafta sonu da dahil olmak üzere ağız ve diş rahatsızlıklarınız için uzman hekimlerimizle birlikte dönüşümlü olarak sizlere hizmet sunmaktayız. Mamak Dişci diş kliniği alanında ülkemizde en iyi ve başarılı uzman hekimlerimizle sizlerin yanındayız. Özellikle diş problemi yaşayan çocuklar diş kliniklerine gitmekte oldukça zorlanmaktadır. Çocukların bilinç altlarında oluşan bu kötü imajı biz alanında  uzman ve güler yüzlü pedodontilerimizle yıkmaktayız.

Mamak Dişçi Hizmet Alanları 

Mamak Dişçi diş eğitimi alanında özel olarak eğitilmiş ve alanında profesyonelleşmiş hekimler ile çalışmaktadır. Diş kontrolüne gittiğinizde dişlerinizi kontrol eden aynı zamanda diş etlerinize de bakan bu hekimler ile sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olabilirsiniz. Diş hekimleri randevu kontrolüne gittiğinizde, diş ve diş etlerinizde herhangi bir problem olup olmadığını kontrol etmek için dişlerinize ve diş etlerinize bakacaktır. Diş hekimi ayrıca çocuklarınızın büyüdükçe dişlerinin doğru şekilde geliştiğinden emin olmanızı sağlar. Diş ve diş etlerinizin sağlıklı olduğunu anlamak için düzenli olarak 6 ay gibi belirli sürelerde kontrollerini yapmanız gerekecektir. Biz Mamak Dişçi olarak dişçi ve diş klinikleri konusunda ülkemizin en zengin ve başarılı klinikleri arasındayız. Kliniğimizde Mamak Dişçi ve ağız diş sağlığı hizmeti için hafta sonu ve tatil günlerinde de hizmet verilmektedir.

Diş hekiminizden randevu aldıktan sonra kontrol aşamasında dinlenme odasında isminiz okunduktan sonra hekiminizin muayene odasına geçmeniz istenir. Daha sonra rahat bir sandalyeye geçip hekiminiz tarafından diş ve ağız kontrolleriniz tüm ayrıntıları ile yapılır. Mamak Dişçi muayene aşamasında dişlerinize diş temizliği yapılarak dişlerin çürük ve benzer problem taşıp taşımadığı kontrol edilmektedir.

Diş Temizliği Diş İpi ile Yapılması Sağlıklı Mı?

Uzman diş hekimleri diş temizliğinin önemini sürekli olarak vurgulamışlardır.Mamak Dişçi hekimlerinin dişleri kontrol ederken parlak, üstten bir ışık vererek bir el fenerine benzer araçlarla dişlerinizin parlaklığına ve temizliğine bakacak böylece diş kontrolleriniz daha sağlıklı bir şekilde tamamlanmaktadır. Bu sistem ile diş hekimi diş kazıyıcı, ayna ve özel diş fırçası gibi küçük diş aletleri kullanarak dişlerinizi temizliğini tamamlar. Diş sıyırıcı sistem ile dişlerinizden plağı çıkararak zamanla dişlerinizde oluşan ve büyüyen bakterileri içeren ince, yapışkan bir tabakayı temizler. Ayrıca dişlerinizde oluşan plaklar temizlenmezse çürümeye veya çürüğe neden olabilir. Diş temizliği denildiğinde diş ipi akla gelmektedir. Diş hekimimiz özel olarak bir diş fırçası ve diş macunu ile dişlerinizi fırçalamanızı önermektedir. Aynı zamanda uzmanalar diş fırçasının, dişlerinizi temizlemek için etrafta ve çevresinde hareket eden küçük, yuvarlak bir ucu vardır Bunu verimli bir şekilde kullanılması gerektiğini vurgulamaktadır. İleri aşamalarda diş hekiminiz dişlerinizi temizleme işleminin de sonu gelince size evde dişlerinizi fırçalamanın püf noktalarını ve diş ipi kullanmanın doğru tekniğini gösterecektir. Örneğin diş ipi kullanımında ipin dişlerinizin arasına girmek ve fırçanızın ulaşamadığı gıdaları çıkarmak için bir mumlu ip parçası kullanabilirsiniz.

Ağız Boşlukların Kontrol Edilmesi

Ağız ve diş kontrolü aşamasında Mamak Dişçi diş hekimleri dişlerinizin röntgenlerini veya fotoğraflarını çekerek ayrıntılı kontrolü yapmaktadır. Bu yöntem insan üsttü görüş sağlayarak daa doğru bir tedavi işlemi uygulamamızı sağlar. Bu sistem ile oluşan boşluklar ve diş etlerinizin altındaki problemler detaylı bir şekilde ele alınır. Burada tespit edilen bir boşluk, çürük veya bir dişin bir parçası çürümüş ise hızlı bir tedavi işlemine başlanır.Mamak Dişçi uygulanan röntgen çektirmenin hastaya herhangi bir zararı olmamakla birlikte doğru teşhis konulmasında önem arz etmektedir. Aynı zamanda kısa süreli bir işlem olmaktadır.

Florür Tedavi Türleri

Mamak Dişçi olarak günün her anında sizlere yardımcı olmak için hizmet sunmaktayız. Burada florür, tedavisi ile dişleriniz güçlendirilir ve çürüklerin önüne geçilir. Floür doğal bir mineral olmaktadır. Mamak Dişçi da diş hekimimiz dişlerinizi muayede aşamasında dişlerinize florür jeli veya köpük uygulanama yöntemi ile daha sağlıklı bir tedavi uygulamaktadır. Aynı zamanda birçok diş hekimi muayenehanesi balonlu sakız veya üzüm gibi aromalı florür tedavileri şeklinde sunabilir. Bu tedavi türü Mamak Dişçi yaklaşık 1 veya 4 dakika arasında tamamlanmaktadır. Burada doktorunuz florür tedavisinden sonra 30 dakika boyunca hiçbir şey yememenizi veya içmemenizi suda dahil olmak üzere önerecektir.Mamak Dişçi kliniğimiz ağız diş sağlığı kliniklerinde hafta sonu ve tatil günlerinde de hizmet vermektedir. Diş Hekimi Mamak Dişçi geldiğinizde diş hekimlerimiz dişlerinizi kontrol ederek güçlü veya sağlıklı olup olmadığı hakkında sizlere bilgi vermektedir. Aynı zamanda ortaya çıkan rahatsızlıkları nasıl tedavi edileceği hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vermektedir. Diş hekimi ayrıca üst ve alt dişlerinizin birlikte çalışma şeklini de kontrol edecektir. Bu kontrol hastaların isteği üzerine yapılmaktadır. Hasta ısırıklarınızla ilgili bir sorun yaşadığını söylemesi üzerine alanında Mamak Dişçi  görev yapan bir ortodontiste yönlendirilmektedir. Ortodontis diş hekimleri hastanın tüm dişlerini şeklini veya konumlarını ortodonti veya diş telleri yoluyla tedavi etmeye başlamaktadır.

Çürük Tedavisi

Mamak Dişçi kliniğimize başvuruda bulunan hastalarımızın çoğunluğu çürük şikayeti ile bize gelmektedir. Çürük teşhisi konulan hastalarının süreci nasıl ilerlemektedir. Bir hastada çürük varsa muhtemelen sıklıkla diş hekimine başvurmanız gerekecektir. Çürük tedavis aşamasında diş hekimi özel diş aletleri ile çürük kısmı dişinizden çıkarma işlemi yapacaktır. Daha öncesinde dişinizi kurtarmaya yönelik tüm yollar denenmektedir. Sonuç vermeyen tedavisi sonrası çürük yerinden alınmaktadır. Hastanın dişinde meydana gelen çürük alanı diş rengine benzeyen veya gümüş dolgular gibi dişinizi güçlü ve sağlıklı tutacak malzemelerle ile dolgu işlemi yapılmaktadır. Mamak Dişçi kliniğimizde diş hekimi size küçük bir anestezi ve daha sonra diş çevresindeki alanı uyuşturan bir ilaç vererek tedaviye başlamaktadır.Mamak Dişçi  kliniğimizden ayrıldıktan sonra ağız çevrenizde bir süre uyuşmuşluk hissedebilirsiniz bu normal bir süreç olarak görülmektedir.  Bu uyuşma kısa bir süre içerisinde gecerek anestezi yerini güzel bir gülümsemeye bırakacaktır.Mamak Dişçi  diş kliniğimiz sizlere ağız diş sağlığı kapsamında hafta sonu ve tatil günlerinde de sizlere hizmet vermektedir.

Tedavi Fiyatları

Mamak Dişçi diş fiyatları tedavi işlemine göre veya yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Uygulanacak bu yöntemler kullanılan malzemeye ve diş hekiminizin bilgi ve tecrübe birikimine göre farklılık gösterecektir. Mamak Dişçi genel olarak hafta sonları, gece ve tatil günlerinde diş hastanelerinde nöbetçi dişçi bulunmaktadır.  Biz bu konuda hafta sonları çalışan açık dişçi ve klinik olarak sizlere hizmet sunmaktayız. Mamak Dişçi  kliniğimiz sadece acil tedaviler için değil tüm diş tedavisi işlemleri için hizmet vermektedir. Kliniğimiz ihtiyaçlarınızı gece veya pazar günleri açık diş kliniğimizde karşılayabilirsiniz. Kliniğimizde kanal tedavisi, diş çekimi, diş dolgusu, diş kaplama gibi birçok tedavi işlemi yapılmaktadır. Aynı zamanda acil diş müdahalelerin dışında diş beyazlatma işlemi, diş kaplama, gülüş tasarımı, implant tedavi ve protez ihtiyaçlarınız için de size yakın nöbetçi diş kliniği olarak bize başvuruda bulunabilirsiniz.